Destici’den Dervişoğlu’na hayırlı olsun ziyareti: Aynı ocakta birlikte görev yaptık

Büyük Birlik Partisi (Büyük Birlik) Genel Başkanı Mustafa Destici, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İYİ Parti Genel Merkezinde, basına kapalı gerçekleşen görüşme sonrasında açıklama yapan Mustafa Destici, İYİ Parti kurultayının demokrasi şöleni şeklinde ve büyük bir olgunlukla gerçekleştiğini belirtti.

’40 YILA DAYANAN BİR DOSTLUĞUMUZ VAR’

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, kongre için tebrik dileklerinde bulunan Destici, şunları söyledi:

“En önemli ve en başta tebriğimiz Sayın Genel Başkan’a. Müsavat Dervişoğlu ismi bizim için kıymetli bir isimdir. 40 yıla dayanan bir dostluğumuz, arkadaşlığımız var. Aynı ocakta birlikte görev yaptık. O günden bugüne kadar da dostluğumuz, arkadaşlığımız devam etti. Türkiye’nin meseleleri noktasında, Meclis’te olduğumuz dönemde ve farklı noktalarda da hep görüş alışverişinde bulunduk, istişare ettik. Ben öncelikle kendisini tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Bilgisi, birikimi, tecrübesiyle, bu görevi layıkıyla yapacağına da yürekten inanıyorum, başarılar diliyorum.”

Müsavat Dervişoğlu ile görüşmesinin çok güzel geçtiğini, eski anıların yad edildiğini aktaran Destici, başta yeni anayasa olmak üzere Türkiye’nin gündemindeki konuların istişare edildiğini, görüşmelere daha sonra da devam edeceklerini kaydetti.

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 7 yıl boyunca “büyük bir siyasi mücadele” verdiğini söyleyen Destici, Akşener’e siyasete verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti, bundan sonraki hayatında sağlık, mutluluk ve başarılar diledi.

DERVİŞOĞLU: GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDECEK

Müsavat Dervişoğlu da konuşmasında, Mustafa Destici ve beraberindeki heyetin ziyaretine ilişkin teşekkürlerini iletti.

Ziyarette, karşılıklı olarak Türkiye’nin meselelerinin müzakere edildiğini belirten Dervişoğlu, “Çok verimli bir görüşme olduğunu söyleyebilirim. Milletimizin geleceğine dair doğru ve önemli adımlar atılması noktasında da karşılıklı görüşmelerimizin devam edeceğini, fikir alışverişinde bulunmaya devam edeceğimizi buradan kamuoyuna ilan ediyorum” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x