Bir şampiyonun Succession gibi hikayesi

T24 Dış Haberler

Amerikalı bir genç olan Ilia Malinin, erkekler Dünya Artistik Patinaj Şampiyonasını kazandı. 

“Succession” adlı televizyon dizisinden müzikler eşliğinde kayan Malinin, serbest kayışını dörtlü sıçrayış ile açtı ve şaşkınlık içindeki kalabalığın önünde beş dörtlü atlayış daha gerçekleştirdi.

George Mason Üniversitesi’nde okuyan 19 yaşındaki Malinin, klasik bir smokini andıran giysisiyle dört sıçrayış gerçekleştirdi. Fairfax’te büyüyen Malinin, bu atlayışı yarışmada gerçekleştiren tek patenci oldu. Atlayışı ilk kez 2022’de gerçekleştirdiğini belirten Malinin, “Kafamın içinde küçük bir ses vardı: ‘Ne olursa olsun, savaşmaya devam etmelisin, devam etmelisin, ne kadar kötü hissedersen hisset, sadece yapabileceğini bilmelisin diyordu” diye konuştu. 

Altın madalya, Madison Chock ve Evan Bates‘in Cumartesi günü erken saatlerde buz dansını kazanmasının ardından ABD’nin bu Dünya Şampiyonasındaki ikinci madalyası oldu. 

Malinin, geçen sonbaharda “Succession” temasıyla kaymaya başladığını ama henüz diziyi izlemediğini söyledi. Bir röportajında “HBO aboneliğim yok ama olsaydı kesinlikle izlerdim” dedi. 

Succession temasını kısmen müzik seçimlerinin sıklıkla tekrarlandığı bir spor olan artistik patinajda henüz kullanılmamış olması nedeniyle seçtiğini söyleyen Malinin, önceki sezonda da Euphoria dizisinden bir müzik seçkisi içeren bir program oluşturduğunu dile getirdi. 

Euphoria müziklerinden oluşan serbest pateni için koreograf Juris Razgulajevs ile çalıştığını söyleyen Malinin’in Succession temasıyla sergilediği ve şimdiye kadar bir serbest paten yarışmasında aldığı en yüksek puanı aldığı performansı ise koreograf Shae-Lynn Bourne tarafından geliştirildi.

Malinin, kendisine dünya rekorunu getiren dörtlü sıçrama yapmayı öğrenmenin onu “yenilikçi ve oyunun kurallarını değiştiren biri olmaya” motive ettiğini söyledi.

“Fiziksel yeteneklerimin ve bu sporun sınırlarını zorlamayı seviyorum” diyen Malinin, beşli sıçramayı deneyeceğini de sözlerine ekledi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x